328 KATONG LAKSA

Stejně  tak, jako v mnoha asijských městech, i v Singapuru je jídlo v pouličních jídelnách velmi populární a chutné. Nejenom inspektoři od Michelinu dobře vědí, jak najít to nejlepší.
Pokud jde o to najít v Singapuru tu nejlepší laksu – typické jídlo z oblasti Malacké úžiny – většina místních by se hned podívalo na ulici East Coast Road v Katongu. Známý šéfkuchař Gordon Ramsay totiž malou pouliční jídelnu pod názvem „328 Katong Laksa“ proslavil.  Co udělalo z této malé jídelny oblíbené místo je mimořádně chutná a aromatická kari polévka na bázi kokosu.
Tato omáčka je ztělesněním rovnováhy v chuti a struktuře, která pochází ze všech ingrediencí, jako je kokosové mléko, chilli, krevety a byliny. Něco, co připomíná Singapurcům pravý domov a laksu, kterou jim připravovala jejich babička.
V Singapuru najdete jak kari laksa, tak i assam laksa. Ale pro skutečně pravou místní verzi si vyberte verzi kari.
Miska s kari laksa může lahodně zářit pouze pomocí pikantní polévky na bázi kokosu, která je duší tohoto peranakanského pokrmu. Karbanátky z rybího masa , krevetky a nudle bee hoon hrají v jídle nezaměnitelnou roli a dávají laksa silné mořské tóny chuti. Vzhledem k tomu, že nudle jsou vždy krátké, nebude potřeba používat hůlky, abyste je mohli s chutí polknout. Stačí použít lžící, abyste si z misky nabrali tu veškerou dobrotu.