SHANGRI-LA RASA SAYANG RESORT & SPA, PENANG

Hotelový řetězec a věrnostní program

Shangri-La hotels and resorts, pětihvězdičková mezinárodní hotelová síť. Věrnostní program je Golden Circle.

Přihlášení do hotelu a veřejný prostor vstupní haly

V prostorné recepci jsme byli po příjezdu do hotelu přivítáni ovocným čerstvým džusem a studeným osvěžujícím ručníkem. Personál byl profesionální a příjemný. Při odbavení do svého pokoje jsme dostali nabídku na pokoj vyšší kategorie Rasa Premier. Dali jsme si čas na rozhodnutí a nejprve jsme se odbavili do objednaného pokoje Deluxe Garden View. Zaměstnankyně služeb pro zákazníky nás doprovodila do našeho původního pokoje, poté nám ukázala pokoj vyšší kategorie Rasa Premier, abychom měli možnost vidět rozdíl na vlastní oči. Posléze jsme se skutečně rozhodli pro pokoj v traktu Rasa. Pobyt v pokoji Rasa Premier nabízí i několik zajímavých výhod. Za upgrade do Rasa se účtuje příplatek. 

V komfortním hotelovém lobby se nachází recepce, služby concierge, směnárna, zavazadlový servis a obchod se suvenýry. Pohodlné a velké pohovky a křesla slouží vskutku k pohodlnému čekání v prostoru lobby. Je bežné, že všechny hlavní platební karty jsou v hotelu přijímány.

Umístění hotelu

Oblast Batu Ferringhi, která se nachází v severní části Penangu, pravděpodobně nejvíce turistické části ostrova. Mezinárodní letiště Penang je asi 45 minut jízdy, a Georgetown – hlavní město Penang je asi 25 minut jízdy autem.
Rezort se nachází na pláži. Nicméně sotva byste v moři někoho hledali. Proč? Mraky malých medúz. Mohlo by to být z důvodu globálního oteplování? Jak říkají místní obyvatelé, medúzy nejsou životu nebezpečné, ale jejich žahnutí může být opravdu bolestivé. Procházka po písečné pláži se může změnit na procházku po stovkách vyplavených uhynulých medúz, pokud si ven vyjdete v určitou dobu.
Ostrov Penang je vyhlášený svým jídlem. Tisíce turistů pravidelně přijíždějí nejenom kvůli odpočinku, ale také kvůli vyhlášené místní kuchyni. Čerstvé ryby a mořské plody patří ke špičce místních jídelních lístků. Typické penangské jídlo, které se jmenuje Asam Laksa a je připraveno z rybího vývaru, ryb, mořských plodů a zeleniny je spoustou návštěvníků považováno za „nebe v ústech“.

Hotelové pokoje

304 luxusních pokojů a apartmánů. Pokoj Rasa Premier, který má rozlohu 62 m2 je rozdělen velkým pracovním stolem na obývací a spací část. Obývací část je vybavena pohovkou a židlemi, konferenčním stolkem, minibarem, kávovarem a rychlovarnou konvicí. Spací část má velké pohodlné postele a noční stolky s lampou a klasickým budíkem. Plochý televizor na stěně lze natočit do obou částí místnosti. Velké šatní skříně s trezorem jsou umístěny u vchodu do místnosti a prostor může sloužit i jako převlékárna. Koupelna se samostatným prostorem pro WC je velká a je vyrobena z mramoru. Sprchový kout je umístěn na konci koupelny a jeho velikost překračuje standardní rozměry.
Pokoj je vyzdoben v tmavém dřevěném dekoru a kombinuje moderní design s tradičními malajskými detaily. Pokoj Rasa Premier má velký balkon s vířivkou, stůl se židlemi, pohovkou a slunečníky, které mohou být zataženy pro úplné soukromí.
Výhody ubytování Rasa jsou také odpolední čaj a občerstvení podávané v salonku Rasa, vybrané alkoholické nápoje a koktejly, vína včetně šampaňského s malým občerstvením před večeří a nealkoholické nápoje, káva a čaj podávané bezplatně u bazénu Rasa. K dispozici je 24hodinová služba čistění bot. Pro hosty Rasa je umožněn výhradní přístup k bazénu Rasa Wing, který je určen pouze pro dospělé osoby. Etiketa je samozřejmě vyžadována při využívání extra výhod RASA.
Připojení WIFI je dobré, rychlé a poměrně stabilní.

Restaurace a jídlo

V rezortu jsou k dispozici 3 restaurace a 2 bary. Spice Market Cafépodává snídani formou bufetu. Snídaně je obrovská a nabízí mnoho možností – kontinentální, americkou, malajskou, čínskou… Jídlo je chutné a přátelský personál je vždy k dispozici. Po snídani servíruje restaurace západní a asijské jídlo, jako malajské, thajské, čínské, indické nebo japonské formou a la carte nebo bufetu. Výběr vín a kvalita jídel je skutečně 5ti hvězdičková. Feringgi Grillmohou hosté Rasa využít pro snídani servírovanou formou a la carte. Jinak slouží jako místo pro moderní kuchyni s jídlem na roštu a s výběrem archivních vín a jemných doutníků.Pinangrestaurace a barje neformální místo pro denní jídlo a pití a nachází se v blízkosti hlavního bazénu. Chcete-li si pivo nebo koktejl, můžete navštívit FIP Fun Interactive & Play Bar, kde se podává lehké občerstvení – kuřecí nebo krabí, makronky apod. V Bar Feringgije možné si vychutnat intimní atmosféru s živou hudbou. 

Možnosti pro volný čas

Rezort má tři bazény v zahradách o rozloze 30ti akrů. Hlavní bazén pro všechny hotelové hosty, dětský bazén a Rasa bazén určený pro dospělé využívající ubytovaní v hotelovém křídle Rasa. K dispozici je také 9ti jamkové golfové hřiště, dobře vybavený health club, tři tenisové kurty, stolní tenis u bazénu, a rovněž hodiny cvičení tai-chi.
Hosté křídla Rasa mohou také využít masáže u bazénu, který je určen pouze pro dospělé.
Služba praní prádla je dobrá a spolehlivá, z jednoho dne do druhého.

Závěr

Nejlepší pro : prostředí, atmosféru a jídlo

Nepropásněte : jídlo uvnitř i mimo rezortu, masáže v centrech poblíž hotelu

Room price : 280,- Euro / Rasa Premier room

Contact : http://www.shangri-la.com/penang/rasasayangresort/

V rezortu jsme si užili příjemný a odpočinkový pobyt.