LUFTHANSA BUSINESS CLASS

Fakta o letu

Let LH797 z Hongkongu do Frankfurtu byl provozován Boeingem B747-8i. Odlet letu z Hongkongu je ve 23,45 hod místního času, přičemž standardní doba letu cca. 12 hodin. Sekce Business Class v letadle má 80 sedadel.

Odbavení

Na odbavení v terminálu 1 jsem se dostal docela pozdě, kolem 22.47 hod. Na check-inu nebyli žádní cestující, takže moje odbavení bylo velmi rychlé. Moje dvě zavazadla každé o váze 30kg byly odbaveny bezproblémově. 

Salonek

Protože jsem se na odbavení letu dostavil docela pozdě, nepoužil jsem žádné salonky a hned jsem prošel bezpečnostní a pasovou kontrolou. Cestou do odletového východu jsem udělal pár nákupů v bezcelní zóně. Všichni pasažéři Lufthansa Business Class mohou ale využívat odletový salonek United Club Lounge, Thai Royal Orchid Lounge nebo Singapore Airlines SilverKris Lounge.

Nástup do letadla

K tomu abych se dostal do odletového východu 214 jsem musel použít letištní SkyTrain, co trvá nejméně 15 minut. U odletového východu již byla dlouhá řada lidí čekajících na nástup do letadla. Naštěstí tam stály dvě řady, jedna do ekonomickou třídu a druhá pro business třídu. Během čekání ve frontě pozemní personál průběžně kontroloval palubní vstupenky a cestovní pasy, takže kontrola mé palubní vstupenky u odletové brány byla již rychlá a mohl jsem snadno a rychle projít k nastoupení do letadla.

Kabina letadla a sedadlo 

Moje sedadlo 11G bylo umístěno v posledním řadě business třídy na spodní palubě. Jak již bylo uvedeno, Lufthansa provozuje poměrně velkou sekci Business Class s celkovou kapacitou 80 míst jak na dolní, tak na horní palubě letadla. Všechny sedačky jsou poměrně pohodlné a dají se přetransformovat do polohy postele. Jsou vybavené velkým monitorem, USB portem, sluchátky s potlačením okolního ruchu a ovladačem palubní zábavy. Sedadla jsou konfigurována v konfiguraci 2-2-2 sedadel. Na sedadle se nacházel polštář a kvalitnější prošívaná deka.

Zdálo se, že tento let byl v business třídě zcela zaplněn. 

Let

Hned poté, co jsem se posadil na své místo, mně milá stevardka nabídla nápoj na uvítanou – sklenici šampaňského. Kosmetická taštička byla umístěna v kapse sedadla. Brzy poté ke mně přistoupila posádka, aby se mně zeptala jaký aperitiv a předkrm si budu po startu přát. Já jsem se rozhodl pro krevetový koktejl. K dispozici byly celkem 3 předkrmy.

Palubní zábava byla zahájena už na zemi, takže jsem si již mohl vybrat, na co se během letu koukat.

Asi 20 minut po startu mi byla nabídnuta moje objednaná sklenička čilského vína Valle de Aconcagua, Vina Errazuriz, která byla podávána s míchanými ořechy. Protože toto víno bylo pro mě trochu silné, změnil jsem můj výběr na francouzské víno Chateau Croix Rival, Lussac Saint-Emilion, které bylo prostě dokonalé. Můj předkrm byl podáván s výběrem teplého pečiva. Poté byl servírováno můj výběr hlavního jídla. Vybral jsem si mořský jazyk s čínskou sójovou omáčkou, rýží a zeleninou. Posléze jsem již nemohl ochutnat výběr sýrů a dezertů, které byly nabízeny s digestivy. Sledoval jsem pouze jeden ze stovek filmů a poté šel spát.

Po vskutku kvalitním 8hodinovém spánku na roztažené posteli, se začala zhruba 1 hodinu a 30 minut před přistáním podávat snídaně. Snídaně začínala nabídkou čerstvého pomerančového džusu a posléze jsem si vybral asijské nudle ramen s kuřecím masem a zeleninou. Pravá asijská snídaně.

Přílet

Do Frankfurtu jsme přiletěli asi 10 minut před plánovaným časem. Při vystupování z letadla se posádka rozloučila se svými klienty a já jsem byl připraven přestoupit na svůj krátký další let do Prahy.

Závěr

Vskutku slušný let. Servis byl přátelský a profesionální. Letadlo bylo pohodlné a výběr jídel byl příjemný.

Kontakt: www.lh.com