JUMBO SEAFOOD RIVERSIDE POINT

O restauraci

Jumbo Seafood je řetězec restaurací v Singapuru, který zahájil svou činnost v roce 1987, kdy provozoval pouze jednu restauraci. Brzy poté restaurace získala pověst pro přípravu čerstvých a chutných jídel, které si získali srdce místních i cizích milovníků dobrého jídla. Tak jak reputace restaurace rostla, začal se zvyšovat i počet provozoven. Dnes společnost Jumbo Seafood provozuje 5 restaurací v Singapuru, několik restauracích v pevninské Číně, rovněž i v několika dalších asijských zemích.

Umístění restaurace a prostor

Jumbo Seafood Riverside Point se nachází podél řeky Singapur v Central Business Disctrict naproti hotelu Novotel na Clarke Quay. Restaurace má dvě patra a venkovní posezení pro Al Fresco stolování s krásným výhledem. Je nutné si předem udělat rezervaci, protože restaurace je obvykle plně obsazena.

Svůj stůl jsme si pro večer rezervovali již kolem poledne. Dostanete své číslo a musíte se do restaurace dostavit přesně podle rezervace, jinak vaše místo bude nabídnuto jiným zákazníkům, kteří čekají na svou šanci před restaurací a nemají svou pevnou rezervaci. 

První večer jsme měli stůl uvnitř ve druhém patře vedle malého bazénku se zlatými čínskými rybičkami. Po objednávce krabů dostanete příbor, kleště a bryndák. Poté přichází vaše jídlo. Personál je přátelský, nápomocný a profesionální. Pokud potřebujete, rád vám vysvětlí jak jídlo konzumovat. 

Druhý den jsme si rezervovali venkovní sezení, které bylo velmi romantické a my jsme si užívali skvostné jídlo a krásný výhled.

Prostor je čistý, moderní a zařízen v asijském stylu. 

Specialita restaurace

Chilli krab. Oceněňované jídlo.

Oficiální popis tohoto oceňovaného jídla zní: Čerstvé kraby v omáčce, která je pohlazením na jazyku, odborně upravené šéfkuchařem s více než 10 druhy různého koření jihovýchodní Asie. Tato ochucená směs koření s jemnou kyselostí otevírá jemné vůně a vyvolává čerstvost krabů. Obsahuje přísady, které rozkládají různorodosti chutí. Jde o pokrm, který představuje jedinečný kulinářský zážitek a dá se jednoznačně pojmenovat jménem Singapur

a

Black pepper crab – krab na černém pepři

Vařený v úžasném mixu, který je vyráběn restováním sladkého másla s prémiovými směsmi pepřového koření, které byly speciálně vybrané a restované. Jemně pikantní černý a bílý pepř přináší čerstvost a chuť kraba, co potěší každého milovníka pikantnosti.

Oba tyto popisy mají pravdu a obě jídla jsou jedinečná, čerstvá, super chutná a velmi singapurská.

Za jídlo, které obsahuje zhruba 1kg čerstvého kraba můžete zaplatit 90 až 240 Singapurských dolarů (58 až 155 EUR) v závislosti na výběru druhu krabů – aljašský, bahnitý nebo krab Dungeness. Aljašští krabi jsou nejdražší možností.

Další jídla na jídelníčku

Solené krevety a křupavě smažené kalamáry, čerstvé humry, různé ryby, polévky, nudle… abychom jmenovali alespoň pár možností. Restaurace nabízí další inovativní a výrazné položky v jídelníčku, včetně speciálních sezónních jídel.

Servis

Služby personálu restaurace jsou rychlé, zdvořilé, efektivní a přátelské. 

Závěr

Otevírací hodiny oběd : 12.00 – 15.00 (poslední objednávka se přijímá ve 14.15) 

večeře : 18.00 – 24.00 (poslední objednávka se přijímá ve 23.15) 

Kontakt 30 Merchant Road #01-01/02,
Riverside Point, Singapore 058282
Tel : 6532-3435

Fantastický zážitek ochutnat jídlo z kraba.