THE PENINSULA HOTEL

Hotelový řetězec a věrnostní program

Hotel Peninsula Hong Kong je vlajkovou lodí skupiny Peninsula Hotels, pětihvězdičkového hotelového řetězce. Věrnostní klub PenClub nabízí různé výhody.

Hotelové lobby

Po příjezdu do hotelu jsme mohli vidět, že hotelové lobby je velké a ohromující. Zařízeno v koloniálním stylu, přesto moderní. Personál recepce byl profesionální a přátelský. Odbavení do hotelu bylo rychlé a hladké, brzy jsme se dostali do našeho pokoje typu Deluxe. K dispozici je také úschovna zavazadel, recepce a veškeré další služby špičkových hotelů.  Ochotný hotelový personál, kterého je všude vice než dost, má ve svém vstřícném chování, znaky staré dobré školy.

Hotel byl otevřen v roce 1928 jako první nemovitost pod značkou Peninsula. V roce 1994 byla nemovitost rozšířena o další 30ti podlažní budovu podobné architektury jakou je stávající budova.

V lobby se nachází restaurace ve stylu starého britského impéria zdobená množstvím palem, kde se pravidelně servíruje oblíbený odpolední čaj – rituál, pocházející z britských koloniálních dob. Velké zdobené schodiště vede do vyšších pater, kde najdete mnoho značkových butiků, od módy až po šperky.  

Hotel je považován za jeden z nejlepších hotelů světa a je potřeba uvést, že také provozuje vozový park automobilů Rolls Royce. K dispozici je také heliport umístěný na střeše hotelu pro ty, kteří se rozhodli přiletět přímo z letiště. Hotel také organizuje vyhlídkové lety vrtulníkem  –  nad přístavem Victoria a městem.

Umístění hotelu

V Kowloon-u. Uprostřed Tsim Sha Tsui, živé obchodní a kulturní oblasti města. Hongkongské mezinárodní letiště je asi hodinu jízdy, samozřejmě, pokud se nerozhodnete přiletět vrtulníkem. Poblíž se nachází mnoho kulturních a uměleckých míst, jako je Hongkonské kulturní centrum, Hongkonské muzeum umění nebo Hongkongské vesmírné muzeum. Přístav trajektů Star Ferry se nachází jen pár minut chůze. Dalšími atrakcemi jsou věž s hodinami na TsimShaTsui nebo Avenue of Stars – inspirovaná chodníkem slávy v Hollywoodu.

Hotelové pokoje

Hotel má 300 prostorných a luxusních pokojů a apartmánů. Náš pokoj Deluxe měl přibližně 45 m2 s výhledem na Kowloon a byl dokorován moderním čínským motivem broskvového květu. Velmi elegantní. Pokoj je vyzdoben v barvě světlé béžové a tmavého dřeva v klasickém koloniálním a moderním designu. Je vybaven velkou televizí a všemi vymoženostmi, které můžete očekávat od 5hvězdičkového hotelu. Pokojová teplota, záclony, pokojová služba nebo zábava, to vše lze ovládat z tabletu vedle pohodlného lůžka. Velmi hi-tech vybavení. Nechybí ani profesionální kávovar a čajová konvice, minibar a mnoho dalších zařízení.

Mramorová koupelna má velkou vanu a samostatný sprchový kout. Klasický dekor zahrnuje starožitné umyvadla, zrcadlo i vodovodní baterie. Značkové toaletní potřeby jako holicí krém, tělový šampón, dentální potřeby a další jsou součástí vybavení koupelny.

Každý pokoj je vybaven tzv. courtesy box pro služby prádelny a čistění obuvi. Wifi připojení je stabilní a rychlé.

Restaurace a jídlo

V hotelu je 8 restaurací. V restauraci Verandah se podávají snídaně formou bufetu s velkým výběrem. Studené, teplé, kontinentální, západní, čínské … prostě vše, co si dokážete představit. Restaurace Verandah, po čase snídaní, servíruje kontinentální jídla. V restauraci Lobby se také podávají snídaně. Od 14:00 do 18:00 je toto místo vyhrazeno pro slavný odpolední čaj. Restaurace Spring Moon je místem, které je oceněno Michelinskou hvězdou, slouží k podávání jídel kantonské kuchyně. Abychom řekli pravdu, v této restauraci jsme měli snad nejlepší pekingskou kachnu, tradiční čínskou pochoutku. Fantastické jídlo. Imasa se specializuje na japonské delikatesy. Dalšími restauracemi jsou Chesa, Gaddi’s nebo Felix, které jsou známé servírováním moderního evropského jídla. A Bar je tradiční bar a salonek s širokou nabídkou vín, koktejlů a nápojů.

Hotel se může pochlubit svým vlastním šampaňským, The Peninsula champagne. Velmi trendy!

Možnosti pro volný čas

V hotelu je krytý bazén, který se nachází v 8. patře a nabízí hostům skvělý výhled na Hongkong Island. Fitness centrum je dobře vybavené a je otevřeno 24 hodin denně. Peninsula Spa, lázně, které mají několik prostor pro relaxaci hostů v sauně, hammam parních lázních a nabízí také aromaterapii.

Závěr

Nejlepší pro       :        

typický koloniální luxus propojený s moderními technologiemi

Nepropásněte    :          

pekingskou kachnu, čínskou pochoutku v michelinské restauraci Spring Moon

Cena pokoje      :          

od 520,- EUR / Deluxe Room

Kontakt             :          

https://www.peninsula.com/en/hong-kong/5-star-luxury-hotel-kowloon

Salisbury Rd, Tsim Sha Tsui, Hongkong

Tel: +852 2920 2888