HILTON AL HAMRA BEACH & GOLF RESORT RAS AL KHAIMAH

Hotelový řetězec a věrnostní program
Celosvětová síť hotelů Hilton hotels and resorts. Věrnostní program je Hilton Honors.

Hotelové lobby
Do hotelu jsem přijel později večer, takže recepce v tuto chvíli nebyla příliš zaneprázdněna. Byl jsem přivítán nápojem na uvítanou, který ochutnal jako nealkoholický a velmi lehký gin a tonik. Proces přihlášení byl hladký a rychlý a během 5 minut jsem byl doprovázen příjemným personálem do mého pokoje.
Lobby není obrovské, ale dostatečně prostorné, navržený v moderním dekoru s množstvím tradičních arabských detailů. Pohodlné posezení dává možnost čekat na své přátele v pohodlí. V lobby se nachází recepce, služby concierge, zavazadlové služby a úschovna zavazadel, speciální pult pro členy programu Hilton Honors, směnárna a bankomat. Čas od času je možné slyšet živou klavírní hudbu. Malí hosté jistě ocení stánek na zmrzlinu, který umístěný po straně vstupní haly. Je zde také lobby bar s velkým výběrem káv, čajů a sladkostí. Z lobby je přístup k pokojům, výtahům, hlavnímu bazénu a restauraci Al Shamal. 

Umístění hotelu
Ve čtvrti Al Hamra poblíž města Ras Al Khaimah. Dubajské mezinárodní letiště se nachází asi hodinu jízdy autem a centrum města Ras Al Khaimah je vzdáleno asi 10 minut jízdy. Rezort se nachází na pláži, která je rozdělena a je vlastněna několika dalšími pětihvězdičkovými hotely. Dlouhá pláž je úžasná, s bílým pískem. Al Hamra má také 18 jamkové golfové hřiště a v blízkosti hotelu je nákupní středisko, které má mnoho obchodů, restaurací a dokonce i kino.

Hotelový pokoj
V rezortu je více než 260 pokojů a apartmánů. Pohodlný a prostorný pokoj, ve které jsem pobýval, byl v kategorii King Deluxe Marina View Room. Byl vybavena velkou postelí, nočními stolky, pohodlnou rohovou pohovkou, pracovním stolem s židlemi, skříňkou s velkou plochou TV. Nábytek je vyroben v tradičním arabském designu. Koberec s arabskými detaily je umístěn pod velkou postelí a kolem ní. Prostorná koupelna má prosklený sprchový kout, vanu, toaletu s bidetem, umyvadlem a velkým zrcadlem v tradičním dřevěném rámu.
Pokoj se nachází v přízemí a má přímý přístup na velkou venkovní terasu s dřevěným stolem a židlemi. Perfektní věc, kde se dá strávit večer se sklenkou vína, a vychutnat si výhled v čerstvém vánku. Venkovní terasa byla jedním z nejlepších věcí při pobytu v pokoji King Deluxe Marine View. Velmi příjemné.

Restaurace a jídlo
V objektu je 5 restaurací. Snídaně v restauraci Al Shamalse podávají formou bufetu. Ve snídaňové nabídce je velký výběr, od kontinentální, americké až po místní arabskou snídani. Jedinou nepatrnou nevýhodou je velké množství hladových hostů, kteří snídají ve stejnou dobu, a proto se může zdát, že personál restaurace je někdy pod tlakem v zásobování jídel a nápojů na švédské stoly. Dekor restaurace Al Shamal je inspirován tradičními arabskými trhy, kterým se říká suk. Velmi zajímavý nápad.
Sciroccopřipomíná typickou britskou hospůdku s barem a velkým televizorem se sportovními přenosy. Hospoda nabízí nejenom pivo a koktejly, ale také typické britské jídla, jako fish & chipsnebo sortiment zapékaných koláčů. Hraje zde živá hudba. Trader Vic’s Mai Taije jedinou polynézskou restaurací ve městě. Je zde možné také si sednout do pohovek a popíjet drink nebo koktejl. Le Chaletje terasová restaurace, která se nachází v blízkosti hlavního bazénu s výhledem na pláž.

Možnosti pro volný čas
V rezortu jsou dva bazény, které mohou využívat i děti. Milovníci golfu mohou využít golfové hřiště s 18 jamkami. Mezi další možnosti hotelu patří vodní lyžování, tenisové kurty, volejbal apod. Je zde také dobře vybavená posilovna a hotelové lázně, které nabízejí masážní procedury i péči o obličej a tělo. Něco, co se v hotelu vůbec nedá vynechat, je úžasná dlouhá bílá pláž s množstvím plážových lehátek a slunečníků.

Verdict

Nepropásněte : velkou dlouhou pláž s bílým pískem

Cena pokoje : 145,- Euro / King Deluxe Marina View room

Kontakt : https://www3.hilton.com/en/hotels/uae/hilton-al-hamra-beach-and-golf-resort-RKTAHHI/index.html?WT.mc_id=zELWAKN0EMEA1HI2DMH3LocalSearch4DGGenericx6RKTAHHI

Velmi příjemný pobyt a odpočinek v tomto hotelu.