MANDARIN ORIENTAL KUALA LUMPUR

Hotelový řetězec a věrnostní program

Hotel patří k luxusnímu hotelovému řetězci Mandarin Oriental Hotel Group. Věrnostní program řetězce je The Fans of MO.

Hotelové lobby

Můj příjezd do hotelu byl v době oběda. Recepce vypadá velmi pěkně a moderně, musel jsem na odbavení ovšem čekat, protože v hotelové recepci byla v té době pouze jedna recepční. Tracey, moje recepční byla ale velmi milá a hned se omluvila za čekání.  Odbavovací proces do hotelu byl posléze hladký a příjemný. Nebyl mi nabídnut žádný nápoj na uvítanou nebo osvěžující ručník.

Hotelové lobby vypadá nádherně, až opulentně se spoustou mramoru a křišťálu. Je vyzdoben tradičními čínskými detaily. Velmi působivé. Personál je více než přátelský a ochotný.
Ve vstupní hale jsou všechny přepážky běžné pro služby 5-hvězdičkového hotelu, od recepce po služby concierge, úschovna zavazadel, pult pro taxi a pod. V hotelu jsou samozřejmě přijímány všechny hlavní kreditní karty.

Umístění hotelu

Hotel se nachází v centru města Kuala Lumpur, hned vedle proslavených věží Petronas Towers a nákupního centra KLCC. Od roku 1998 do roku 2004 byly věže Petronas Towers nejvyššími budovami na světě. Výhled na věže, zejména ve večerních hodinách, je prostě úchvatný.
KLIA (mezinárodní letiště Kuala Lumpur) je asi hodinu jízdy. Oblast KL Setral se nachází asi 10 až 15 minut taxíkem, v závislosti na silniční dopravě. MRT (metro systém) je také dobrou volbou pro cestování po městě, pokud nechcete trávit mnoho času sezením v autě.

Hotelové pokoje

Hotel má více než 630 pokojů a apartmá na 30 patrech budovy. Můj pokoj o velikosti cca 40 m² je dostatečně prostorný a zařízený v moderních barvách s tradičními čínskými detaily. Na koberci jsou známky loga Mandarin Oriental. Z pokoje do koupelny vedou velmi tradiční staré čínské dveře v moderním provedení. Velmi zvláštní a jedinečné. Tento prvek hotelového pokoje mne úplně dostal.
V mém pokoji je pohodlná postel velikosti King, malá pohovka, psací pracovní stůl a skříňka s velkou smart televizní obrazovkou. Ve skříni se nachází velký trezor. V rohu místnosti je malá skříňka s minibarem a rychlovarnou konvicí. Kupodivu, pokoj nemá kvalitní kávovar, co je pro 5-hvězdičkový luxusní hotel trochu neobvyklé. Zato na zdech visí krásné dekorace v tradičním čínském stylu.

Koupelna není příliš prostorná, ale je dobře vybavená se samostatnou toaletou, vanou a sprchovým koutem. Celá ve žlutém a černém mramoru s vodovodními kohoutky ve starém stylu 30-tých let. Velké ručníky jsou neuvěřitelně měkké a příjemné.

dav_vivi

Restaurace a jídlo

V hotelu je 8 restaurací a barů. Mandarin Grill podává italskou moderní kuchyni pod vedením italského šéfkuchaře, který získal pro svoji restauraci 2 Michelinské hvězdy. Lai Po Heen nabízí klasická kantonská jídla a výtečné knedlíčky dim sum. Mosaic je místo, kde se podávaj hotelovým hostůmí snídaně. Tato další elegantní hotelová restaurace s výhledem na pěkný park KLCC podává jídla místní malajské, ale i mezinárodní kuchyně. Aqua Restaurant & Bar se nachází ve 3. patře vedle hotelového bazénu a nabízí jídlo a nápoje od rána do noci. Wasabi Bistro se specializuje na japonskou kuchyni. Lounge On The Park nabízí nápoje a malá kousky k zakousnutí, včetně tematického a slavného odpoledního čaje. Má také venkovní posezení s výhledem na KLCC Park. MO Bar je typický koktejlový bar, kde je vyžadován dress code, tedy určitá pravidla oblékání. A pokud někdo chce tančit a popíjet, je zde KYO, taneční bar, kde je noc vždy mladá.
A nesmíme nezapomenout na něco, co milují téměř všichni . The Mandarin Cake Shop, kde se prodávají lahodné zákusky, koláčky nebo macarony. Můj oblíbený je New York Cheescake nebo Pandan Coconut. Mňam!

Možnosti pro volný čas

Pěkný bazén se nachází ve 3. patře. Je s výhledem na KLCC Park. Odsud je vidět také zajímavý odraz věží Petronas Towers v nedaleké skleněné budově hotelu Grand Hyatt.
The Spa nabízejí dámské a pánské hýčkání od masáží po kosmetický salon. K dispozici je také tělocvična, tenisové kurty, stolní tenis a podobně.

Závěr

Nejlepší pro         :

Mandarin Oriental nemůže téměř nikdy zklamat      

Nepropásněte     :            

Kantonské jídlo a knedlíčky, dezerty v Cake Shop a hotelový bazén

Cena pokoje        :            

od 150,- EUR / noc

Kontakt                :            

https://www.mandarinoriental.com/kuala-lumpur/petronas-towers/luxury-hotel