FRIED HOKKIEN MEE

Speciální jídlo pouličních stánků

Žádná konkrétní restaurace, žádná konkrétní lokalita. Jenom velmi typické jídlo, které si můžete dopřát kdekoli ve městě. Podívejme se na Fried Hokkien Mee alias Singapurské Nudle.

Jedno z nejlepších pouličních jídel, které Singapur nabízí. Toto jídlo nebývá často v nabídkách prvotřídních restaurací, ale nabízí ho množství pouličních restaurací po celém městě. Říká se, že někteří lidi jí proto, aby přežili, singapurci ovšem žijí proto, aby si jídlo vychutnávali. Jsou ochotni cestovat po celém městě í přilehlých ostrovech, aby hledali to nejlepší k jídlu, a hokkien mee je určitě jednou z oblíbených voleb. Ať už se jedná o mokrou nebo suchou verzi, ať už se jedná o tlusté nebo tenké nudle, nebo sambal anebo nasekané chilli podávané jako přílohové koření, hokkien mee je jednoduše vždy přitažlivé jídlo, a to svým vlastním způsobem.

Toto chutné nudlové jídlo připraveno ze silného vývaru s krevetami, chobotnicí, a vepřovým sádlem má kořeny v provincii Fujian v Číně. Do jihovýchodní Asie jej přivezli první přistěhovalci. Jídlo může mít různé varianty – malajská, více sušší varianta, používá tmavou sójovou omáčkou a tlustými nudlemi, zatímco singapurská variace, která je více vlhká, používá mix tenkých žlutých nudlí s vermicelli – tenkými rýžovými nudlemi.

Jídlo se připravuje ze silného krevetového vývaru, který mu dodává hlavní typickou chuť a mořské plody jako chobotnice a krevety, stejně jako vepřové sádlo a vejce jsou součástí receptury. Tuk se totiž perfektně propojí s vývarem a tím ještě víc přidává sílu chuti.

Moje oblíbené místo, kde si dát singapurské nudle je ve FoodRepublic foodcourt v obchodním centru Parkway Parade Mall, které se nachází v části East Cost. Toto jídlo je pochopitelně k dostání na mnoha místech po celém městě. Může se mírně lišit na různých místech, nicméně vždy je chutné a jistě skutečně milované jak místními, tak i turisty, kteří navštěvující město. Hokkien mee je obvykle nabízeno v ceně ve4 až 8 Singapurských dolarů (2,5 až 5 EUR), od malých porcí po střední až do skutečně velkých porcí.