SHANGRI-LA TANJUNG ARU RESORT AND SPA KOTA KINABALU, BORNEO

Hotelový řetězec a věrnostní program

Shangri-La Hotels and Resorts, 5hvězdičkový hotelový řetězec. Věrnostní program řetězce je Golden Circle.

Hotelové lobby

Do hotelu jsme přijeli přímo z letiště později odpoledne. K hlavnímu vstupu do hotelu musí hosté projít krásnou zahradou plnou kokosových palem. V hotelu nás přivítala živá tradiční a uklidňující hudba. Prošli jsme k recepci, kde nás personál přivítal nápojem na uvítanou – čerstvou ovocnou šťávou a chlazeným ručníkem. Vzhledem k tomu, že hotelový resort je skutečně obrovský, u recepce čekalo na odbavení mnoho dalších hostů. Několik recepčních však bylo velmi zdatných a náše odbavení bylo poměrně rychlé a hladké. Zaměstnanci hotelu byli všude v rezortu velmi přátelští a vyjadřovali vřelé přivítání nás hostů širokými úsměvy na svých tvářích. Velmi příjemné. Brzy jsme byli doprovozeni do našeho pokoje Kinabalu Mountain View.

Lobby je obrovské a jeho dizajn je v tradičním bornejském stylu. V lobby se nachází lobby bar a také přístup do restaurace Peppino a Café TATU.

Všechny typické služby 5hvězdičkových hotelů se nacházejí ve vstupní hale hotelu, jako jsou služby concierge, zavazadlová služba, přepážka péče se zákazníky, směnárna atd. Všechny hlavní kreditní karty jsou v hotelu přijímány.

Umístění

Shangri-La Tanjung Aru Resort & Spa Resort se nachází v oblasti Tanjung Aru, mimo hlavního města provincie Sabah – Kota Kinabalu. Mezinárodní letiště se nachází asi 4 km od hotelu, co je méně než 10 minut jízdy autem. Město Kota Kinabalu je vzdáleno také přibližně 10 minut jízdy autem.

Oblast Tanjung Aru je oblíbeným místem místních obyvatel, protože má být nejlepším místem pro pozorování západu slunce. Každý den večer chodí stovky návštěvníků do oblasti kolem hotelu, aby si užili a vyfotili barevný a romantický západ slunce.

Hotelový pokoj

Hotelový rezort má více než 490 pokojů a apartmá ve dvou křídlech, Kinabalu a Tanjung j. Náš moderní a čistý dvoulůžkový pokoj Kinabalu Mountain View s výhledem na horu Kinabalu, nejvyšší horu Bornea, ale také krásný výhled do hotelových zahrad i na moře. Pokoj byl prostorný a pohodlný, s balkonem, na kterém je stůl i židle. Lůžka byla velká a komfortní. Typická nabídka polštářů Shangri-La je v hotelu také k dispozici. Znamená to, že si hosté mohou vybrat různé typy polštářů podle svých přání. Vybavení pokoje zahrnuje pracovní stůl, skříňku s velkým plochým televizorem se satelitním příjmem a hotelovým programem, konferenčním stolkem s křesly, minibarem, konvicí pro přípravu kávy a čaje, pantofle … Pokoj je vybaven nábytkem z tmavého dřeva s tradičními prvky provincie Sabah a pohodlným měkkým kobercem na podlaze.

Koupelna není příliš velká, ale je v ní vše co potřebujete, velké zrcadlo s umyvadlem, WC, vana a sprchový kout, včetně pohodlných županů a hygienických potřeb.

Wifi připojení je stabilní a rychlé, včetně bazénu a pláže.

Restaurace a jídlo

V rezortu je 7 restaurací a barů. Café TATUje rozsáhlá restaurace, ve které se podávají snídaně. Snídaně je obrovská a chutná, s možností jíst uvnitř nebo venku a téměř vše je na výběr. Od čerstvých džusů k západnímu a asijskému jídlu, včetně dětského koutku pro malé hosty s jejich oblíbenými jídly. Restaurace Peppinopodává italská jídla a restaurace je dlouhodobě oceňována jako jedna z nejlepších italských restaurací v Malajsii. Shang Palaceje restaurace, která se specializuje na kantonská a čínská jídla. Coco-Joe’s Bar & Grillje plážová restaurace a bar, kde se podávají grilovaná jídla a je z ní výhled na jihočínské moře. Borneo Lounge & Barje místem k vychutnávání koktejlů, nápojů a malého občerstvení s živou hudbou ve večerních hodinách. Nejúžasnější je Sunset Bar, který se nachází na cípu malého poloostrova. Podávají se zde koktejly a šampaňské. Každý večer je bar a jeho okolí plné hostů, kteří si přicházejí pořídit nezapomenutelné snímky západu slunce a vychutnat si neobyčejnou atmosféru.

Možnosti pro volný čas 

V areálu jsou dva bazény, jeden pro děti s množstvím atrakcí pro vodní hry a jeden pouze pro dospělé. Bazén Infinity s umělým vodopádem je oblíbeným místem k fotografování s mořem v pozadí. K dispozici jsou lázně Chi, které nabízí veškeré rozmazlování od masáží těla až po péči o pleť. V hotelu je dobře vybavený health club, stejně jako i dětský klub, petanque a tenisové kurty. K dispozici je také soukromá pláž s jemným pískem a lehátky umístěnými na dřevěném povrchu. Star Marina nabízí mořské sporty jako vodní lyžování nebo wakeboarding, stejně tak i lodní výlety na sousední ostrovy.

Praní prádla je samozřejmě k dispozici, ale nebylo vyzkoušeno.

Závěr

Nejlepší pro : 5hvězdičkový komfort a čistotu 

Nepropásněte : navštívit přírodní rezervace Bornea a zahrady s orangutany

Cena pokoje : od 260,- EUR / Kinabalu Mountain View Room

Kontakt : https://www.shangri-la.com/kotakinabalu/tanjungaruresort/