HUTONG RESTAURANT

O restauraci

Restaurace byla otevřena v roce 2000 a patří do skupiny Aqua Restaurant Group, která provozuje 25 dalších restaurací v Hongkongu, Pekingu a Londýně.

Umístění restaurace a prostor

Restaurace Hutong se nachází v Kowloon-u, čtvrti Tsim Sha Tsui v 28. patře budovy na ulici One Peking. Byl jsem informován, že restaurace má být jednou z nejlepších restaurací ve městě specializující se na čínskou kuchyni. Moje rezervace byla udělána na neděli v 13:30, a na místo jsem se dostavil přesně. 

Restaurace je rozdělena na 3 jídelny a interiér je inspirován „hutongy“, starými čínskými uličkami. V interiéru je možno vidět repliky starožitných dveří, hedvábné závěsy a červené čínské lucerny, vše navržené do posledního detailu. Interiér je pěkný a čistý. Výhledy z restaurace jsou vynikající, pokud máte štěstí a počasí je hezké. Do restaurace jsem přijel ochutnat Feng Wei Brunch.

Specialita restaurace

Feng Wei Brunch. Vybral jsem si křehké vykostěné jehněčí žebra marinované 24 hodin, dušené a hluboce smažené. Jedna ze specialit této restaurace. Jídlo bylo chutné, křupavé, jemné a šťavnaté se specifickou chutí. K jídlu jsem si objednal skleničku Veuve Cliquot. 

Jídlo s pitím a úchvatným výhledem z restaurace bylo příjemným zážitkem. Cena jídla a nápoje činila přibližně 450 HK dolarů (50 EUR).

Restaurace má v nabídce i pár dalších specialit, tyto jsem ovšem nechutnal. 

Další jídla na jídelníčku

V nabídce jídelníčku je mnoho různých čínských jídel, od předkrmů až po ryby a mořské plody, maso a tofu, nudle a rýži, výběr menu je dlouhý. K dispozici jsou vína z Francie, Španělska, Nového Zélandu, Austrálie a Číny. Míchané nápoje jsou také v nabídce.

Servis

Personál byl neosobní. 

Závěr

Otevírací hodiny :

12.00 – 15.00 Feng Wei Brunch v neděli

12.00 – 14.30 oběd od pondělí do soboty 

18.00 – 23.00 večerě od pondělí do soboty 

Kontakt 28/F One Peking, Tsim Sha Tsui, Hong Kong

Tel: 3428 8342