SER WONG FUN RESTAURANT

O restauraci

Tato restaurace je otevřena již více než 120 let a je jednou z mnoha restaurací v Hongkongu, které se pyšní michelinskou hvězdou. 

Umístění restaurace a prostor

Restaurace se nachází v části Central na ostrově Hong Kong v blízkosti eskalátorů do Mid-Levels.

Do restaurace jsme přijeli kolem 18:30 a před restaurací se jsme potkali frontu lidí, kteří čekali na vstup. Od zaměstnankyně jsme dostali pořadové číslo a venku jsme čekali asi 30 minut, než nás zavolali a uvedli nás ke stolu. Restaurace není velká se stoly umístěnými blízko vedle sebe. Může se stát, že budete sedět u stolu s cizími lidmi, neboť restaurace je obvykle velmi zaplněná. Jídelní lístek je vytištěn v kantonštině a angličtině. Personál je opravdu velmi zaneprázdněný. Rozhodně není příliš zdvořilý a jeho chování je daleko od toho, na který jste zvyklí v nóbl restauracích. Dekorace je jednoduchá a čistota elementární.

Ale. Ano, je tu to jedno velké ale. Inspektoři od Michelinu rozhodně věděli proč této restauraci udělili Michelinské ocenění. Jídlo je báječné. Je třeba ochutnat hadí polévku. Opravdu místo, které se musí navštívit!

Specialita restaurace

Hadí polévka.

Kombinace jemných chutí. Tradiční recept používá prémiové přísady v umami vývaru s jemným hadím masem a pokryté křupavou rybí “duší” neboli wonton kůžičkou. Cena za hadí polévku byla asi 150, – HK dolarů, což je přibližně 17, – EUR.

Další jídla na jídelníčku

Jídla kantonské kuchyně, na kterém figurují silné nudle, rýžové nudle, čínské kaše a rychle osmažená jídla. Skutečná kombinace jemných chutí. Cena jídel na osobu se pohybuje v rozmezí 150 – 450 HK dolarů (17 – 50 EUR)

Servis

Servis poskytující personál restaurace je rychlý a neosobní. Většinou venku před restaurací čeká množství dalších lidí.

Závěr

Jednoduchá restaurace se skvělým kantonským jídlem a jak již bylo řečeno, hadí polévku musíte ochutnat.

Otevírací hodiny 11.00 – 22.15

Kontakt 30 Cochrane Street, Central, Hong Kong Island, Hong Kong 

Tel: +852 2543 1032