Hilton Reforma Mexico City

Hotelový řetězec a věrnostní program

Tento pětihvězdičkový hotel patří do skupiny Hilton Hotels and Resorts, kterého věrnostní program je Hilton Honors.

Hotelové lobby

Příjezd do hotelu byl odpoledne. V hotelovém lobby se nachází jak recepce, tak i bar. Odbavení proběhlo svižně, recepční byla velmi slušná a pozorná a během deseti minut jsem držel svoji kartu od pokoje.

Celý prostor hotelového lobby má moderní dizajn v kombinaci tmavého dřeva a světlé podlahy. Personál byl přátelský a ochotný. V lobby jsou umístěny další pulty služeb, jako je concierge, hotelové taxi služby, úschovna zavazadel apod.

Umístění hotelu

Hotel má naprosto skvělé umístění. Pár kroků od hotelu se nachází Muzeum Krásného Umění – jedna z turistických atrakcí města. Zócalo – historické náměstí a památka číslo jedna v Mexico City je pěší chůzí dostupná asi za 15 minut. Paseo de la Reforma, široká a dlouhá městská avenida plná obchodů a restaurací je rovněž za rohem hotelu.

Mezinárodní letiště Benito Juarez se nachází pouze o několik málo více než 10 km od hotelu, ale vzhledem k silnému provozu na silnicích je potřeba počítat s delší dobou strávenou ve voze taxíku. Je více než doporučeno využít služeb hotelového taxi nebo autorizovaných taxi služeb na letišti, než jednoduše zastavit jakýkoliv vůz taxi na silnici.

Hotelové pokoje

Hotel má více než 450 pokojů a apartmánů na 27 podlažích budovy. Můj pokoj byl dostatečně prostranný o rozloze 37 m2. Byl zařízen do tmavě hnědé barvy, co při prvním otevření dveří do pokoje nezpůsobilo „wow efekt“, nicméně pohodlí bylo naprosto zajištěno.

Pokoj má pohodlné široké postele, křeslo s konferenčním stolkem na kávu, pracovní stůl s ergonomickou židlí a skřínku s malou lednicí, na které byla postavena obrovská televize s širokým výběrem televizních kanálů v různých jazycích a staromódní kávovar.

Koupelna je obložená žlutým mramorem a obsahuje vanu se sprchou. Umyvadlo se staromódními kohoutky je umístěno na širokém dřevěném tmavém stole, nad kterým visí zrcadlo v dřevěném rámu přes celou koupelnu. Velmi netradiční – pro mnohé hotely – je umístění toalety, které je od koupelny odděleno dveřmi.

Koupelna je vybavena standardní kosmetikou, kterou je možné vidět ve všech hotelech Hilton po celém světě.

Restaurace a jídlo

Hotel disponuje 3 restauracemi a barem. Sonora Grill Prime je vyhlášená restaurace, která se specializuje na mexické steaky. Restaurace El Cardenal připravuje jídla tradiční mexické kuchyně a restaurace La Terazza Alameda je místo, které slouží jak pro snídaně, tak i obědy, ale i večeře s mezinárodními chody jídel.

Bar v lobby je příjemným místem k posezení.

Možnosti pro volný čas

V hotelu jsou dva bazény. Jeden je vnitřní a druhý je venkovní s délkou 25 metrů. V hotelu je výborně vybavená posilovna a Spa Alemeda nabízí k hýčkání masáže, vířivku i parní lázně.

Závěr

Nejlepší pro         :

Umístění hotelu v centru města, odkud pěšky se dá dostat k hlavním památkám města.

Cena pokoje        :

Od 200,- Euro – / noc

Kontakt                :            

www.hilton.com