SOFITEL MUMBAI BKC, BOMBAJ

Hotelový řetězec a věrnostní program

Celosvětový hotelový řetězec AccorHotels. Věrnostní program je Le Club Accor.

Hotelové lobby

Do hotelu jsem přijel odpoledne a můj první dojem z prostorné, luxusní a velmi moderní vstupní haly byl lepší než dobrý. Zaměstnanci, od vstupu do hotelu až k recepci, byli příjemní a zdvořilí. Proces přihlášení do hotelu byl bezproblémový a rychlý.

Hotelové lobby vypadá velmi moderně a okouzlující, stejně jako ostatní hotelové prostory a pokoje. V lobby jsou k dispozici všechny potřebné hotelové služby jako recepce, úschovna zavazadel, služby concierge, pult vztahů se zákazníky, směnárna a jiné. Mým doporučením je neposkytovat hotovost v EUR nebo USD jako finanční deposit. Vždy použijte raději kreditní kartu, protože při odhlašování z hotelu vám vrátí hotovost v místní měně podle hotelového směnného kurzu. Bylo mi řečeno, že je to kvůli indickému zákonu, ale tímto můžete přijít o poměrně dost peněz v závislosti na tom, jak velký váš finanční deposit byl. Samozřejmostí je, že všechny hlavní kreditní karty jsou přijímány.

Umístění hotelu

Hotel se nachází asi 10 km od mezinárodního letiště Shhatrapaji Shivaji, které je asi 25 minut jízdy v závislosti na provozu. Gate of India v části Colaba je asi hodinu jízdy autem. Mumbai má příšerný provoz na silnicích, a proto se doba jízdy taxíkem může někdy zdvojnásobit nebo až ztrojnásobit.

BKC znamená Bandra Kurla Complex a je místem, kde se hotel nachází. Tato oblast má poměrně snadný přístup k některým konzulátům, stejně tak i k některým zábavním a nákupním centrům. Požadavky na taxi mohou být snadno zařízeny hotelovým personálem.

Hotelové pokoje

Hotel má více než 300 pokojů a apartmánů. Můj prostorný pokoj s rozlohou 41 m² Luxury King Size Room měl výhled na staveniště a několik nově postavených budov. Vybavení a dekorování pokoje bylo moderní a odráželo luxus indického bohatství a slávy filmů Bollywoodu. Pokoj byl vybaven nábytkem z tmavého dřeva v kombinaci s fialovou a bílou barvou. Velmi netypická kombinace, ale dekor pokoje vypadal vskutku luxusně. Pokoj je vybaven komfortní velkou postelí velikosti s nočními stolky, automatickou a manuální regulací klimatizace a teploty, moderní pracovním stolem s velkou židlí, dokovací stanicí pro Ipod, zvukovým systémem Bose, kávovarem a varnou konvicí, minibarem, velkou pohodlnou pohovkou, bezdrátovým telefonem atd. Na podlaze leží tlustý komfortní koberec. Velká šatní skříň, která se nachází za vstupními dveřmi, má trezor, župany a další potřebné vybavení.

Velká koupelna je vybavena stylovou vanou, samostatným sprchovým koutem, toaletou, umyvadly a vysoušečem vlasů.

Připojení WIFI bylo rychlé a stabilní.

Restaurace a jídlo 

V hotelu jsou 4 restaurace a 2 bary. JYRAN – TANDOOR DINING & LOUNGE nabízí kulinářské speciality ze severozápadní indické provincie k obědu a večeři v moderním a stylovém interiéru. Restaurace má i terasu. PONDICHERY CAFÉ nabízí butikové stolování jídel mezinárodní kuchyně formou bufetu nebo a la carte. JYRAN – TANDOOR DINING & LOUNGE podává místní indické pokrmy. TUKERS – VEGETARIAN DINING BAR je čistě vegetariánská restaurace s indickými jídly i jídly mezinárodní kuchyně a chutnými koktejly. ARTISAN Bistro slibuje, že vás přivede do „Café Parisiene – pařížské kavárny“ uprostřed města Bombaj a nabízí jemné sýry a čokolády, stejně jako malé kousky občerstvení. LE BAR DIAMANTAIRE a L OH POOL A BAR jsou místem kde se podávají kvalitní nápoje, chutné koktejly a malé občerstvení.

Možnosti pro volný čas

Hotel má ve 4. patře bazén s barem, který je v blízkosti a má výhled na Bandra Kurla Complex. V hotelu je také dobře vybavená posilovna.

Služby prádelny jsou spolehlivé.

Závěr

Nejlepší pro : moderní komfort s prvky indické klasiky 

Nepropásněte : indické delikatesy

Cena pokoje : od 190.- EUR / Luxury King Size Room

Kontakt : https://www.accorhotels.com/gb/hotel-6451-sofitel-mumbai-bkc/index.shtml