MAJESTIC KUALA LUMPUR

Hotelový řetězec a věrnostní program

Hotel patří pod nadnárodní hotelový řetězec Marriott International a jeho vlastní značku Autograph Collection. Věrnostní program je Marriott Bonvoy.
Hotel byl postaven v roce 1932 v neoklasicistním a art deco stylu.

Hotelové lobby

Do hotelu jsem přijel kolem poledne a již při vystupování z taxi jsem byl přivítán hotelovým vrátným, který byl oblečen do bílé uniformy s kraťasy, bílými podkolenkami a typickou bílou helmou, co považuji za milé „překvapení“, protože hotel pamatuje kouzlo starých časů. Posléze jsem přistoupil přímo k recepci. Během přihlašování do hotelu nebyl nabídnut žádný nápoj na uvítanou, ale celkově proces přihlášení byl přátelský, hladký a rychlý.

Interiér vstupní haly je velmi pěkný s vysokými stropy, římskými sloupy a starými stropními světly. To, co vás v hotelu mile přivítá je také příjemné vůně šířící se po celém objektu hotelu.
Ve vstupní hale se nachází recepce, zavazadlové služby a služba concierge.

Umístění hotelu

Hotel se nachází v oblasti KL Sentral, přímo naproti vlakovému nádraží. KLIA (mezinárodní letiště Kuala Lumpur) je asi hodinu jízdy taxíkem. Oblast Bukit Bintang, Petronas Towers nebo KL Tower se nachází jen asi 10 až 15 minut taxíkem v závislosti na provozu. Monorial nebo MRT vlaky (metro systém) jsou také dobrou volbou pro cestování po městě, pokud nechcete trávit mnoho času sezením v taxi.
Pro hotelové hosty je také k dispozici Majestic Luxury Coach (kyvadlová doprava hotelu), který pravidelně jezdí do oblasti Bukit Bintang.

Hotelové pokoje

Hotel má 300 pokojů a apartmá ve dvou budovách, tzv. Majestic Wing a Tower Wing. Můj pokoj byl umístěn v Tower Wing. Velmi pohodlný pokoj. Pokoj je dekorovaný do tmavě hnědé a béžové barvy, nábytek je moderní a praktický. K dispozici je velká pohovka, postel velikosti King se spoustou polštářů, pracovní stůl a stojan na šaty. Kávovar Nespresso a rychlovarná konvice jsou přirozeně k dispozici. Velká plochá TV je připevněna na zeď.
Koupelna je velké plus. Je rozdělena na toaletu, sprchový kout a prostor s velkou vanou, kde jsou dvě umyvadla a televizor namontovaný uvnitř zdi. Je příjemné sledovat oblíbený film z pohodlí vlastní koupele.
Bydlel jsem v 8. patře a bohužel do pokoje přicházel trochu nepříjemný zvuk z venkovní akce, kde během dne hrála hlasitá hudba. Další večer se konala party téměř do půlnoci a zvuk byl slyšet v pokoji celou dobu. Nepříjemné.

Restaurace a jídlo

V hotelu je celkem 6 restaurací a salonků. Contango servíruje moderní západní, malajskou, čínskou, japonskou a thajskou kuchyni. Colonial Cafe nabízí autentickou klasickou kuchyni z dob koloniální éry. The Bar, hudební bar nabízí slavné staré koktejly ve stylové atmosféře. The Tea Lounge je ideálním místem pro vychutnání si tradičního anglického odpoledního čaje. The Smoke House je soukromá restaurace s osobním šéfkuchařem. Rezervace předem je proto nezbytná. The Orchid Conservatory, botanický „zázrak“ – jediný tohoto druhu v zemi. Hosté toto místo mohou rezervovat, maximálně ovšem pro 15 osob, aby si užili odpolední čaj nebo oběd či vlastní večeři v soukromí.

Možnosti pro volný čas

Hotelový bazén se nachází ve 4. patře Tower Wing, dále je v hotelu k dispozici fitness centrum nebo Truefitt & Hill – salon pro péči o vzhled pro pány.

The Drawing Room umístěný v Majesty Wing je soukromý salonek s koloniální nostalgií a nabízí typické anglické tradice jako je slavný anglický odpolední čaj.
The Cigar Room je pro milovníky doutníků nezbytným zážitkem. Na vyžádání jsou poskytnuty klasické nebo luxusní žakety, které jsou nutností pro vstup. Zde si hosté mohou pochutnat na skotských, amerických nebo japonských whisky nebo historických koktejlech.
The Screening Room je soukromé kino s klasickými černobílými filmy 30. let minulého století.

Připojení k wi-fi není stabilní. Někdy funguje rychle a bezproblémově, někdy je potřeba čekat celé věky, než se požadovaná stránka zobrazí.

Závěr

Nejlepší pro         :

svůj koloniální charakter   

Nepropásněte     :            

chutné jídlo v hotelu nebo v restauracích města

Cena pokoje        :            

od 110,- EUR / noc

Kontakt                :            

https://www.majestickl.com/index.html