HILTON DUBAI THE WALK

Hotelový řetězec a věrnostní program

Hotel patří do kvalitního hotelového řetězce sítě Hilton s věrnostním programem Hilton Honors, který garantuje širokou nabídku benefitů.


Hotelové Lobby

Pokud očekáváte něco opulentniho jste na omylu, uvítá vás velice jednoduše zařízené lobby do kterého se vchází přímo z rušné ulice. Najdete zde však vše co potřebujete, jako jsou služby recepce, concierge, Bell boy desk a jiné.
Při registraci do hotelu nám nebyl nabídnut welcome drink ani ubrousek k osvěžení.


Umístění hotelu

Hotel se nachází přímo na nejznámější pláži Jumeirah, v blízkosti nákupního střediska Marina Mall a rušné nákupní ulice The Walk. Nejbližší stanice metra je dostupná do 10 min chůze. Mimochodem metro v Dubai je nejlepší volbou, pokud se někam hodláte dostat včas. Cesta z letiště nám trvala jen 30 min, a to zejména z toho důvodu, že naše letadlo přilétalo do Dubaje brzy ráno.


Hotelové pokoje

Hotel nabízí pokoje typu studio, loft, jedno, dvou či tři pokojové apartmá. Nás pokoj byl King Deluxe studio s výhledem na moře s malou kuchyňkou a balkónem. Vypadá to, že hotel byl původně navržen jako obytný dům. Možná i proto je počet výtahů ne příliš dostačující. Pokoji vévodí komfortní a obrovská postel a také pohovka v obývací části studia umístěná před obrovskou TV obrazovkou. Součástí pokoje je samozřejmě trezor ve skříni.
Malá kuchyňka s barovým pultem je vybavena lednicí, mikrovlnou troubou, varnou konvicí, sporákem a součástí je také pračka.
Koupelna dekorovaná v černém mramoru je menší a její součástí je i toaleta s bidetem.Restaurace a jídlo
Hartisan –  tady se denně podáva snídaně formou bufetu. Najdete zde vše od zdravých smoothies až po čerstvě pečené wafle. Večer restaurace nabízí večeře také formou švédských stolů.
Mango Tree -restaurace zaměřena na širokou nabídku kulinářských specialit ze čtyř regionů Thajska.  The Grape Escape – bar nabízející širokou škálu koktejlů, sýru a studených kanapek a malých  snacků.  Pure – situován ve 35.patře hotelu je trendy bar umístěn na střeše budovy, kde lze pozorovat dechberoucí západy slunce s výhledem na umělý ostrov Palm Jumeirah. Bar se specializuje se na pan asijskou kuchyni a samozřejmě nabízí široký výběr koktejlů a nápojů.


Možnosti pro volný čas
Hotel nabízí dobře vybavené fitness centrum, které je otevřeno 24 hodin denně. Hotelový bazén je umístěn v patře LP a Spa – hotelové lázně nabízejí různé druhy masáži těla a obličeje.
Kids Paradise, které se nachází ve 3.patře je prostorná a roztomile dekorovaná místnost pro děti, na které dohlíží  hotelový personál.
Pokud by nastalo, že váš pokoj není při registraci do hotelu ještě k dispozici, hotel vás vybaví kartou, kterou u bazénu nebo na hotelové pláži lze vyměnit za velkou osušku.

Hotel má rovněž vlastní pláž. Je potřeba mít na paměti, že Spojené Arabské Emiráty jsou muslimkou zemí a vhodné chování je proto na místě.
Přímo na hotelové pláži se nachází tzv. Flying cup – dá se říct, že snad nejlepší místo na pláži Jumeirah, kde si můžete vychutnat šálek kávy ve výšce 40 m nad zemí s panoramatickým výhledem od ostrova Blue Water Island až po uměle vybudovanou Palm Jumeirah.


Verdikt

Velké plus tohoto hotelu je jeho skvělá lokalita. Bílá písečná pláž s množstvím restaurací, butiků, obchodů je to, co jsme vskutku ocenili.  Poblíž hotelu se nachází známá  Dubai Marina Mall, která je oblíbeným místem jak pro labužníky, tak pro vyznavače různých sportů.

Cena pokoje:    

Od 300,- Euro / noc pro King Deluxe Studio s výhledem na moře

Kontakt:

https://www3.hilton.com/en/hotels/uae/hilton-dubai-the-walk-DXBBRHI/index.html?WT.mc_id=zELWAKN0EMEA1HI2DMH3LocalSearch4DGGenericx6DXBBRHI