INDIGO HOTEL

Hotelový řetězec a věrnostní program

Hotel patří do nadnárodního hotelového řetězce IHG – InterContinental Hotel Group. V hotelu se uplatňuje věrnostní program IHG Rewards.

Hotelové lobby

Můj příjezd do hotelu proběhl později odpoledne. Recepce je poměrně malá, ale velmi stylová, hodně vyzdobená v tradičních čínských detailech. Připomíná mi to jeden z moderních butikových hotelů se spoustou zvláštních detailů. Pult recepce je dlouhý čínský stůl. Zajímavé. Personál recepce byl velmi vstřícný a zdvořilý a proces přihlášení do hotelu byl hladký, rychlý a příjemný. Moje recepční se dokonce snažila najít moje členské číslo IHG Rewards v systému, protože já ho zrovna nemohl najít.
Během mé přihlašovacího procesu mi byla nabídnuta ledová káva jako welcome drink.

Umístění hotelu

Hotel se nachází v oblasti Katong, velmi klidné a moderní rezidenční části města, napůl cesty mezi letištěm Changi a centrem města. Naproti hotelu se nachází ulice s tradičními domy bohatých singapurských elit z období od 19-ho do začátku 20-ho. století, kde jsou nyní chutné malé restaurace a obchůdky. Z hotelu je jen pár minut chůze na pláž a také do East Coast Park, velkého relaxačního místa města Zde se nachází množství výtečných restaurací a také promenáda pro pěší. Letiště Changi je asi 11 km od hotelu a přibližně 15 minut taxíkem. Merlion, lví fontána, symbol Singapuru, která se nachází v centru města, je asi 15 minut jízdy.

Hotelové pokoje

Hotel má více než 130 pokojů na 15 podlažích. První věcí, která mě oslovila, když jsem vešel do místnosti, byly barevné vzory a tradiční umění na každém centimetru místnosti. K dispozici je pohodlná postel velikosti King s čelem postele s čínským květinovým vzorem a batikovanými červenými polštáři, ratanová pohovka a konferenční stolek, staromódní velká čínská skříň s prosklenými dveřmi, ve které je umístěna rychlovarná konvice, french-press pro přípravu kávy a příslušenství pro přípravu kávy a čaje. Rovněž lednička s minibarem je umístěna uvnitř. V horní části skříně je vystaven drahý místní porcelán, stejně tak jak to bývá v mnoha tradičních místních domech. Televizor je namontován na zdi.
Koupelna je opět velmi stylová a barevná. Umyvadlová část je zajímavým starodávným kouskem. Na podstavci starého šicího stroje Singer. Bohužel kolem už nezůstává mnoho prostoru k odložení osobních věcí. Na zdi visí podsvícené zrcadlo se starodávným motivem. K dispozici je zde také židle a samostatný starožitný lavor určený pro hygienu chodidel. Samostatnou součástí koupelny je sprchový kout.
Místnost není příliš velká. Pro jednoho cestovatele je to v naprostém pořádku, ale pro dva hosty pokoj není příliš prostorný.

Restaurace a jídlo

V hotelu je pouze jedna restaurace s názvem Baba Chews Bar & Eatery. Podává moderní a tradiční kuchyni z oblasti Malacké úžiny. Není ani divu, že hotel má pouze jednu restauraci, protože v nedalekých restauracích je spousta možností, jak si dát skvělé asijské jídlo. Příkladem je malá pouliční jídelna s názvem 328 Katong Laksa, která se nachází na ulici přímo naproti hotelu. Jídelna je místem vyhlášeným pro své jídlo laksa a navštěvují ji kuchařské celebrity z celé Asie a světa, včetně Gordona Ramsaye.

Možnosti pro volný čas

Na střeše budovy je umístěn bazén, u kterého je menší prostor pro lehátka a stoly se židlemi.  Tělocvična je hned vedle bazénu.

Závěr

Nejlepší pro         :

Barevnost a umělecký design            

Nepropásněte     :            

Vyhlášenou jídelnu 328 Katong Laksa naproti hotelu

Cena pokoje        :            

od 190,- EUR / noc

Kontakt                :     

  https://www.ihg.com/hotelindigo/hotels/us/en/singapore/sinki/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-IN-_-SG-_-SINKI