JALAN ALOR

JALAN ALOR, ULICE PLNÁ VÝTEČNÉHO JÍDLA. KUALA LUMPUR

Ulice Jalan Alor je jedinečný cíl v srdci Kuala Lumpur pro ty, kteří milují jídlo. Po tom, co vstoupíte na tuto ulici se charakter města zcela změní. Najednou jsou pryč ultramoderní nákupní střediska, která jsou všude ve městě. Vše je najednou nahrazeno něčím z minulých časů. Během dne je ulice velmi poklidná, ale po západu slunce se z ní stane jedno z nejrušnějších míst města.


Některé z mnoha kulinářských zážitků, které Kuala Lumpur v Malajsii nabízí, jsou také malé i větší restaurace umístěné přímo na chodnících ulic. V řadách za sebou, stánek za stánkem. Na ulici Jalan Alor jsou tyto stánky navštěvované místními, cizinci, turisty, ale i světoznámými šéfkuchaři z celého světa, kteří sem přicházejí, aby se sami inspirovali k vytváření vlastních specialit pro své oceňované jídelní lístky.  


Dobrou radou pro ty, kteří chtějí navštívit ulici Jalan Alor je vybrat si a přinést si sem již vlastní chuť k jídlu. Je zde k mání totiž nepřeberná spousta chutí a kuchyní.  Během jedné návštěvy není možné ochutnat vše co se nabízí. Rozmanitost populace v Malajsii se odráží i v rozmanitosti chutí různých kuchyň na ulici Jalan Alor.


Mnoho zdejších nabídek je uvedeno v tradičních čínských znacích, většina však poskytuje také anglický překlad. Nejenom kvůli tomu, aby obsloužili cizince, ale také kvůli tomu, že rostoucí počet místních obyvatel již nemá tradiční čínské vzdělání.


Jalan Alor je synonymem pro dobré jídlo a tradiční atmosféru „starých časů“. Je to místo, kde každý bude vychutnávat jídlo s nadšením za ceny více než příznivé. Velmi zajímavý zážitek.


Jalan Alor se nachází v oblasti města Bukit Bintang. Většina významných 5-hvězdičkových hotelů je ve vzálenosti několika set metrů, tedy pěší procházkou. Stanice MRT Bukit Bintang (metro) je vzdálená pouhých 5 minut chůze.